GenelToptan-kahve-fiyatlari-2022

Toptan Kahve Fiyatları 2022

Yurt dışından getirilen en kaliteli kahve çekirdekleri Türkiye’de özel ve kavrularak en uygun fiyatlar ile sunuluyor. Toptan kahve fiyatları 2022 yılında birçok farklı nedene bağlı olarak artış gösteriyor.

Özellikle dövizde yaşanan dalgalanmalar ve kahve çekirdeklerinin ihraç edilmesinden dolayı artan fiyatlar kahve tutkunlarının fiyat araştırması yapmasına neden oluyor.

Toptan Kahve Satın Alma Süreci

Genellikle cafe, ofis gibi insanların toplu olarak bir arada olduğu yerlerde tüketilen toptan kahve seçenekleri içerisinde önemli olan beklentileri karşılayacak tat ve aromaya sahip kahve seçimidir.

Toptan kahve fiyatları 2022 araştırması yapılırken toptan kahve satın alımı sırasında dikkat edilmesi gereken faktörleri de değerlendirmek önem kazanır:

 • Kahve çekirdeklerinin uygun fiyatlı olması kadar kaliteli olması gerekir.
 • Toptan kahve satışlarında aynen perakende satışlarda olduğu gibi birçok farklı çeşit vardır.
 • Kahve çeşitlerini beraberinde kahve katlarındaki farklılığı da getirir.
 • Özellikle işletmeler açısından müşteri profili tanınarak kahve seçimi yapılmalı.
 • Toptan satın alınan kahvenin işletmelerde satışının yapılması en önemli kriterdir.

Kahvenin Tadını Oluşturan Temel Çekirdek

Alım miktarına göre toptan kahve fiyatları 2022 yılında değişiklik gösterir bunun için toptan kahve satışı yapan firmalarda fiyat teklif almak önemlidir. Aylık tüketime göre hazırlanan fiyat teklifleri içerisinden hem kalite hem de uygunluk dikkate alınarak tercih yapılmalıdır.

 1. yüzyıldan bu yana yetiştirdik tüketilen kahve iki farklı Çekirdekten oluşur, bugün birçok farklı kahve çeşidi tercih edilerek tüketilmektedir. Kavrulan ancak öğütülmeyen kahve çeşidi olan çekirdek kahve Arabica ve Robusta olmak üzere ikiye ayrılır.

Çekirdek kahvenin tadını oluşturan temel unsurdur arabica çekirdeği dünyada yüzde 70 oranında tercih edilirken robusta çekirdeği sadece yüzde 30 oranında tercih edilir.

En Çok Tercih Ettiği Demleme Kahve

En çok tüketilen kahveler içerisinde yer alan Filtre kahve demleme yöntemi ile elde edilir. Suda erimeyen kahve diğer kahve türlerine göre çok daha sağlıklıdır. Chemex, sifon, filtre kahve makinesi, Amerikan pres, aeropress ve hario V60 gibi bir çok demleme yöntemi bulunmaktadır.

Japon bilim adamı Satori Kato tarafından bulunan hazır kahve, mayalanmış çekirdeklerden elde edilir. Toptan kahve fiyatları 2022 fiyat araştırmasında en çok araştırılan kahve türüdür.

Oldukça ince öğütülen çekirdeklerin toz haline getirilerek ateşli pişirilmesi ile hazırlanan Türk kahvesi bugün sadece Türkiye’de değil birçok dünya ülkesinde İnsanların en çok tercih ettiği demleme kahve türüdür. Kendine has bir koku ve köpüğe sahip olan Türk kahvesi servisi ile birlikte sunulur.

Her Zaman Taze

Tek kullanımlık kahve çeşidi olan kapsül kahve plastik kapsül içerisine ince öğütülerek yerleştirilir. Hazırlanması son derece pratik ve kolaydır diğer kahvelere göre çok daha farklı bir değerleme yönteminde sahiptir.

Hava geçirmeyen koruyuculu kapsüllerde olmasından dolayı her zaman tazedir ve makinelerde demlenir. Kapsül kahve çeşitleri içerisinde espresso, cappuccino, karamel latte macchiato, Latte macchiato ve vanilyalı karamelli kremalı çikolatalı gibi çeşitler vardır.

Kahvenin En Çok Bilinen Faydaları

Son yılların en çok tercih edilen demleme kahve çeşidi soğuk kahve kalın öğütülmüş çekirdekleri soğuk su ile demlenmesi sayesinde elde edilir. Toptan kahve fiyatları 2022 fiyatları ile birlikte kahvenin faydaları insanların hakkında en çok araştırma yaptığı konular içerisinde bulunmaktadır. Kahve;

 • Beynin korunmasına yardımcıdır.
 • Özellikle kadınlarda depresyon riskini azaltır.
 • Tip 2 diyabetten korur.
 • Cilt kanserinin önlenmesinde etkilidir.
 • Prostat kanser riskini azaltır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Alzheimer, demans ve parkinson risklerini en aza indirir.
 • Baş ağrısına iyi gelir.
 • Yağ yakmada etkili olduğundan dolayı kilo vermede yardımcıdır.
 • Kabızlığı önlemede önemli bir etkiye sahiptir.

En İyi Kahve Markaları

Toptan kahve alımı gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken detayların başında hangi bölgede işlendiği ve nerede üretildiği gibi bilgileri öğrenmek yer alır. Ambalajı iyi olsa da kahve belli bir süre sonra bayatlar bu yüzden uzun süre bayatlamayan kahve seçimi yapılırken tüketim tarihi göz önünde bulundurulmalıdır.

Marka tanınırlığına sahip olan kaliteli kahveler gerek uygun fiyat performansı gerekse toptan satış fırsatları ile değerlendirilmekte. Kaliteli ve eşsiz tada sahip olan en iyi kahve markaları en uygun fiyatları ile satılırken aynı zamanda tüketiciler online sipariş verme imkanından yararlanır.