GenelKahve-Tedarikçileri-

Kahve Tedarikçileri

Kahve tedarikçileri toptan satış yaptığı için perakende satışa göre çok daha uygun fiyata kahve alınır. Ayrıca sunulan kahve çeşitliliği de çok daha fazladır. Tüm kahveleri deneyerek müşterilerinizin en çok tercih ettiği kahveleri en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Toptan Kahve Alım ve Satımı

Kahve tedarikçileri kahvesini alır ve talep eden kişi veya kurumlara satışını gerçekleştirir. Kahve tedarikçisi aynı zamanda üretici firma ise o zaman satış işlemlerinde eksiklik veya gecikme yaşanmaz. Toptan kahve satışları yapıldığında maddi olarak ciddi bir oranda alıcıyı kara geçirir. Kahve dükkanınız varsa veya iş yerinizde çok fazla kahve tüketimi yapılıyor ise kahve tedarikçisi ile çalışmak doğru olur. Bu sayede kahve maliyetleriniz ciddi oranda düşer. Eğer kahve satışı yapıyorsanız alım maliyetinin düşmesi ay sonu cironuzu da arttırmakta ciddi bir görev üstlenir.

Kahve tedarikçileri kahve çeşitliliği de çok geniştir. Bu sayede özellikle 3. Nesil kahveci iseniz müşterilerinize her çeşit ve popüler olan tüm kahveleri sunabilirsiniz. En uygun kahveyi seçmek ve kendi kahve zevkinizi çeşitlendirmek içinde avantaj sağlar.

Popüler Kahve Çeşitleri

Kahve tedarikçileri popüler ve var olan kahvelerin alım ve satımı yapıyor. Üretici olan bir tedarikçi ile çalıştığınızda sunulan kahve çeşitleri de çok farklı ve çeşitli olacaktır. Tedarikçiler ile müşteriler arasında en çok satışı gerçekleştirilen kahve çeşitleri:

 • Espresso İtalyanlara özgü bir kahvedir. İnce çekilir ve koyu kıvamlıdır.
 • Cappuccino tüm dünyada yaygın olarak kullanılır. İtalyan menşeili bir kahve olurken süt ile yapılır.
 • Americano kahvesi espressonun sıcak su katılmış halidir. Keskin bir yapısı vardır ve en sert kahvelerden biridir.
 • Cafe Latte olarak bilinen latte süt anlamına geliyor. Süt köpük ve kahve ile birlikte hazırlanır.
 • Türk kahvesi ülkemiz için ilk akla gelen çeşittir ve en çok satışı yapılan ürünler arasındadır.
 • Macchiato kahvesi sütlü kahve türlerinden biridir. Hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilir.
 • Mocha Yemen limanından adını alır. Sütlü ve çikolatalı bir türdür. Sıcak ve soğuk olarak yine içilebilir.
 • Filtre kahve filtreden geçirilerek süzülmesiyle elde edilir.

Popüler kültür içerisinde en çok bu kahveler tercih ediliyor. Kahve tedarikçileri sayesinde bu kahvelerden çok daha fazlasına ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kahve Tedarikçileri Nedir?

Kahve tedarikçileri kahve satımı yapan firmalardır. Üretici olabileceği gibi doğrudan üretici ile tüketici arasındaki bağlantıyı kuran kişide olabilir. Burada üretici olan firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü aracı sayısı arttıkça ürün maliyetlerinin de artacağını düşünebilirsiniz.

 1. nesil kahve dükkanlarının artması ile kahve tedarikçiliği de gelişme göstermektedir. Firmalar arasında artan rekabetin olması da alım yapılabilecek alanların artmasıdır. Gelişen bir iş kolu olduğu içinde her geçen gün tedarikçisi sayısı artıyor.

Kahve tedarikçisi dünyanın çeşitli ülkelerinde ki kahveleri müşterisine veya alıcısına sunan firmadır. Bu firma üretici ise uzman olduğunu söyleyebiliriz. İşin uzmanı her zaman en kaliteli ve en uygun kahveye ulaşılmasını sağlar.

Kahve Tedarikçileri Nasıl Çalışır?

Tedarikçiler toptancı gibi görülebilir. Üretim yapmak, kahveyi kavurmak ve paketlemek gibi görevleri de bulunabilir. Satışa hazır hale getirildikten sonra ise tüketici ile ürünü buluşturur. Kahve tedarikçisi:

 • Kahvenin piyasaya iyi sunulması için taze olarak alınması gerekir.
 • Yurt dışından uygun şartlarla getirilerek stoklanması ile başlanır.
 • Ardından uygun şartlarda kavrulur ve taze halde beklemesi sağlanır.
 • Paketleme yapıldıktan sonra ise satış aşamasına geçilir.
 • Satış işlemlerinin de doğru planlanması ve gönderim sürecinin profesyonel olarak yönetilmesi gerekiyor.

Uygun olmayan saklama koşullarında kahvelerin tadı bozulabilir. Bu nedenle profesyonel tedarikçiler tercih edilmelidir.

Kahve Tedarikçisi Toptan Satış

Kahve tedarikçileri toptan satış yapar. Ürünleri satın alırken toptan satış gerçekleştirmek istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. İnternet sitesinden tekli satışlar yapabileceğiniz gibi toptan satışlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Kahve Tedarikçisi Nasıl Olunur?

Tedarikçi olmak istiyorsanız bu mümkündür. Kahve piyasası tüketim devam ettiği sürece sonu olmayacak bir iş koludur. Tedarikçi olmak için 3. Nesil kahve dükkanları veya satışı gerçekleştireceğiniz firmaları bulmanız gerekiyor. Doğru duydunuz, bulmanız gerekiyor. Yeterli satış grafiğine ulaştığınızda sizde tedarikçi olabilirsiniz.