Genel

Toptan Kahve Tedarikçisi

Kahve tedarikçisi, kahveyi alır ve satış işlemini gerçekleştirir. Kahve tedarikçisi bu süreçte daha uyguna satmak açısından sürece dahil olmuştur. Özellikle toptan satışlarda çok daha uyguna satılan kahveler ciddi bir kar oranı geliştirebilir ve 3.nesil kahve dükkanları için en iyi tercih kahve tedarikçilerinden kahve almaktır. Böylesi hem maliyet olarak daha uygun olmak ile birlikte aynı zamanda birçok kahve çeşidini deneyebilme imkanı da sunmaktadır. Bu sayede sizler için en uygun kahveyi seçebilir ya da müşterilerinizin en çok tercih ettiği kahveyi tespit edebilirsiniz.

 

Kahve Nedir?

Kahve bir meyvenin çekirdeğinden üretilmektedir. Oldukça fazla aşama kat eden kahve son haline gelene kadar pek çok evreden geçer. Coffee cinsi bir ağaçtan üretilen meyvenin çekirdeği olan kahve kurutulur ve ardından öğütülür. Son olarak ise satışı gerçekleşir. Ancak her biri farklı şekilde öğütülür, farklı şekillerde kurutulur ve daha birçok farklı aşama geçirerek farklı kahveler haline gelirler ve bu tatlarında ciddi bir etki yaratır. Kahve aynı zamanda bölgesel olarak da farklı isimler ile adlandırılır. Bunun sebebi ise bölgelere göre kahvenin tadının yani aromasının ciddi bir değişim geçirmesidir.

Kahve bu kadar çeşitli iken kendini için en uygun kahveyi bulabilmek adına her kahveyi birden fazla kez denemeniz gerekmektedir. Çünkü demlenme usulüne göre de kahvelerin tatları değişim gösterebilmektedir.

 

Kahve Tedarikçisi Nedir?

Kahve tedarikçisi bir veya birden fazla markanın kahvelerini kendinde barındıran ve bunu internet yoluyla ya da farklı yollar ile satışını yaparak kendisine gelir elde eden kişidir. Bu gelir paylaşılır veya kişi öncesinde tedarik ettiği yere bir ödeme yapar. Bu anlaşma esnasında konuşulur ve buna göre bir karar verilir. Kahve tedarikçisi olmak için kat edilmesi gereken birtakım aşamalar olsa da günümüzde kahve alımı oldukça fazladır bu nedenle özellikle internet üzerinden kahve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Nasıl Kahve Tedarikçisi Olunur?

Kahve tedarikçisi olmak aslında oldukça kolaydır ancak kimse size kahve tedarikçimiz olur musunuz demek için gelmez. Bu süreçte gitmesi gereken ve iletişim kurması gereken kişi sizsinizdir. İletişime geçtikten sonra firma bir tedarikçiye ihtiyaç duyuyorsa bu konuda anlaşarak bir sonuca varabilirsiniz. Ardından bir kahve tedarikçisi olarak çalışabilirsiniz. Kahve tedarikçisi olurken bir anlaşma imzalanır bu nedenle bu anlaşma ciddi bir şekilde okunmalıdır ve her iki tarafın da çıkarları düşünülmelidir.

 

Kahve Tedarikçisi Olarak Bayi Açılabilir Mi?

Genellikle kahve tedarikçilerinin tercih ettiği bir yöntem ise bayi açmaktır. Ya da tedarik ettikleri kahveleri kendi 3.nesil kahve dükkanları için kullanmaktadır. Genellikle bilinen markaların bayisini açmak tercih edilmektedir. Bu markaya olan güvenilirlikten faydalanmak adına tercih edilmektedir. Kahve tedarikçisi olan herkes bayi açamaz. Bayi süreci için ekstra pek çok şey yapılmalıdır ve bunun için ayrıca konuşulmalıdır.

 

Kahve Tedarikçileri Nasıl Çalışmalıdır?

Kahve tedarikçisi sıkı çalışmayı ve kendisine alternatif oluşturabilmeyi bilmelidir. Yani tek bir markanın kahve tedarikçisi olmak iyi bir tercih olmayacaktır. Müşterilere hem internet sitesinde hem de mağazasında kahve çeşidi olarak birden fazla çeşit sunabilmek ve aynı şekilde marka çeşitliliğini de arttırmak en iyi tercih olacaktır. Bu bir mağazanız olmasa bile internet sitenizde bile insanların sizi tercih etmesi için önemli bir faktördür. Buna ek olarak kahve tedarikçisi gerekirse kendi elindeki kahvelerin satışını yapabilmek için 3.nesil kahveciler ile bizzat iletişim kurarak düzenli müşteriler oluşturmalıdır.

 

Kahve Tedarikçisi Toptan Satış Yapabilir Mi?

Kahve tedariki toptan satışa daha açıktır aslında. Bu nedenle kahve tedariki için başvuru yaparken burada genelde tercih edilen satış yönteminin toptan satış olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu bir nevi bayilik almaktadır ancak 3.nesil bir kahveci açmanızı gerektiren bir ortam bulunmamaktadır yani bu bir tercihe bağlıdır. Kahve tedarikçisi toptan satışı ön plana alırken bir internet sitesi alırken ve birden fazla markanın kahve tedarikçisi olarak çalışırken aynı zamanda internet sitesinden tekli satışlar yapmak da bir gelir kapısı oluşturmaktadır. Aynı zamanda da toptan almak isteyen insanlar için bir ön gösterim görevi görmektedir. Bu nedenle internet üzerinden toptan satış dışında satış yapmak da iyi bir tercih olacaktır.

Toptan Kahve Siparişi İçin online mağazamızı ziyaret etmeyi unutmayın.