GenelToptan-Kahve-Fiyatları

Toptan Kahve Fiyatları

Toptan kahve fiyatları en uygun fiyatlardır! Toptan kahve alımı gerçekleştirildiğinde tek tek satılan ürünlere göre daha karlı olur. Gramajın artması veya tedarikçiyle olan iletişiminiz fiyatların düzenlenmesini sağlar.

Bir ürünü toptan aldığınızda her zaman perakende satışına göre daha az ödeme yaparsınız. Bu yazılı olmayan ticaret kurallarından biridir. Alıcı içinde satıcı içinde toptan alışveriş her zaman daha karlıdır.

Toptan Kahve Ücretleri

Toptan kahve ücretleri alıcılar için büyük bir kolaylık sağlar. Özenle kavrularak uygun paketleme özelliklerine sahip olan kahveleri toptan satın almak için iletişim kurabilirsiniz. Kahveler yurt dışından getiriliyor. Üretici firmalar hazırlanmasını veya paketlenmesini kendi fabrikalarında gerçekleştirse dahi ithalat sonucu oluşturulur.

Ülkemizde döviz kurunda dalgalanma yaşandığı için ve kahveler yurt dışından getirildiği için fiyatlar günden güne değişiklik göstermektedir. Bu durumda alıcının da satıcının da piyasaya etkisi düşüktür. Bu yüzden toptan alışveriş yaparken güncel döviz kurunu da düşünerek fiyatların belirlendiğini unutmayınız.

Kahve Alırken Bakılması Gereken Özellikler

Toptan kahve ücretleri belirlenirken üretici veya tedarikçi tüm aşamaları değerlendirir. Toptan kahve almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Kahve hassas ve itina ile paketlenmesi ve taşınması gereken bir üründür. Taze olması ve uygun koşullarda stoklanması için keyfini arttırır. Aksi taktirde kahvelerinizden tam performans bekleyemezsiniz. Bu nedenle toptan kahve almadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

 • Kahve paketinde mutlaka valf bulunmalıdır.
 • Kahvenin kavrulma aşamasında karbondioksit çıkar. Paketleme yapıldıktan sonra bir miktar daha salınım gerçekleşir.
 • Gazın dışarı çıkması ancak içeriye hava almaması sağlanmalıdır. Bu yüzden kahve paketlerinde tek yönlü valf olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Kahve alırken lezzetini kontrol edebilmek ve ne aldığınızı görebilmeniz için ismine bakınız. Bu sayede diğer kahveler arasındaki farklarını da tadarak daha doğru öğrenebilirsiniz.
 • Kavrulma özelliklerine bakınız. Az, orta veya kodu gibi sınıflandırmalar yapılır. Kahve üreticileriyle çalıştığınızda seçenekler çok daha fazla olur.
 • Kahveler robusta veya Arabica olarak ayrılır. Bu isim yetiştirildiği coğrafyadan gelir.
 • Kahvelerin genel tatlarını bilerek ilk tadımı siz yapınız.
 • Paketlerin üzerinde kavrulma tarihi ve son kullanma tarihi yer almalıdır.

Toptan kahve ücretleri tüm bu özelliklere göre de belirlenir. Piyasanın çok altında ve çok ucuz kahveler genellikle bu özelliklere sahip değildir. Ayrıca bayatlamış da olabilme ihtimali kuvvetlidir.

Kahve Çekirdekleri Arabica

Toptan kahve ücretleri kahvenin yapıldığı çekirdeğe göre belirlenir. Tek koşul bu değildir ancak önemlidir. Genel olarak Arabica ve Robusta olarak sınıflandırma yapabiliriz. Arabica çekirdek türü narin yapılıdır. El yöntemi ile toplanır ve yüksek dağlarda bulunur. Ortalama yüksekliği 600 metre ile 2000 metre arasında toplanıyor. Oksijeni bol ve temiz havada yetişir. Bu kahvenin yetişebilmesi için ılıman iklim olmalı ve dış etkenlere maruz kalmamalıdır.

Çekirdek tipi ise ovaldir ve oldukça düzgün hatlara sahiptir. Demleme yapılacak olan kahvelerde genellikle bu çekirdek tercih edilir.

Robusta Kahve Çekirdeği

Robusta denilen çekirdek ise deniz seviyesi ve maximum 600 metre yükseklikte yetiştirilebilir. Dış etkenlere karşı korunması diğer çekirdek türüne göre daha yüksektir. Daha fazla rüzgara veya dirence karşı dayanıklıdır. Çekirdeğin yetiştiği ağaçların ortalama yükseltisi ortalama 2-3 metredir. Bu kahve çekirdeği espresso ve diğer türleri gibi kahvelerde kullanılıyor.

Genel Kahve Karakterleri

Toptan kahve ücretleri için kahvelerin sahip olduğu genel tat profillerini bilerek seçim yapabilirsiniz. Bu sayede alacağınız kahveler birbirinden ayrılır. Elbette her kahve çeşidine göre farklı fiyatlandırma yapılır. Bazı kahvelerin tatları:

 • El Salvador yoğun aromalı
 • Colombia kahvesi karamelli ve meyvemsi tadı var
 • Kenya kahvesi çiçeksidir
 • Peru kahvesi daha asitli ve tatlıdır
 • Brazilya kahvesi fındıklı ve çikolatalı tat bırakır
 • Etiyopya kahvesi meyvemsi ve yoğun tatlıdır

Gibi sayabiliriz.

Kahve Taze Fiyatları

Toptan kahve ücretleri belirlenirken kahvenin taze olup olmaması önemlidir. Kahve taze ise aroması çok daha yoğundur. Uygun satış da taze kahvelerin doğru paketlemesi ile yapılır. Kahveler taze ve valflı paketlerde saklanır. Hava geçirmeyen paketlemesi, güneşten uzak ve nemsiz ortamda stoklanır. Kahve çeşidine göre saklama kriterleri değişmemektedir. Markası veya tedarikçisi farklı olsa da fiyatlar arasında uçurum yoktur. Üreticilerden fiyat alırsanız aracı olmadığı için daha uygun fiyata toptan ve perakende satışını gerçekleştirebilirsiniz.