GenelInstant-Coffees

İnstant Çözülebilir Kahveler

İnstant kahve türleri uygun fiyatlarla, indirimli kampanya kategorilerinde alıcılarını bekliyor! En iyi kahve markaları ve lezzetli kahve çeşitleri İnstant çözülebilir kahveler size özel kampanyalarla Türkiye’deki en ucuz kahve kategorilerinde!

İnstant Kahve Nedir?

Suda çözülebilir İnstant kahve, filtre kahve ve 3. kuşak kahveden farklı olarak anında hazırlanabilen özellikleriyle yaygın kullanım alanlarında yerini almıştır. Suda çözülmesini sağlayan farklı bir öğütme ve işlemden geçme aşaması vardır. Bu aşamada insan sağlığına zarar verici etkiler bulunmaz, sağlık bakanlığından kabul gören işlemlerle süreç başlar ve hazır kahve elde edilir.

Granül kahve nedir; İnstant kahve denilen granül kahve, yaygın olarak Amerika ve Avrupa’da kullanılmasıyla ülkemizde de yerini almıştır. İki farklı şekilde hazırlanan kahve türünde granül kahve spreyleme yöntemi ve kurutma işleminden sonra kullanıma hazır hale getirilir. İçinde belirli oranda su vardır ve kahve tozları kristalleştirilerek çözülebilir.

İnstant kahve nasıl yapılır;

 • İnstant kahve granül kahvenin aksine spreylemeden değil, dondurulma evresinden geçerek hazırlanır.
 • Öğütülmüş işlenmiş kahve, belirli bir süre bekletilir.
 • Bu sürede suyun kaybedilmesi amaçlanır ve sağlanır.
 • Kuru hale gelen kahve daha sonra 40 derecede dondurulur.
 • İşlem sonrası az miktarda kalan su tanecikleri kristalleşir ve buharlaşarak yok olur.
 • İnstant kahve çözülebilir kıvama gelir.

İnstant çözülebilir kahveler, farklı cins kahve çekirdeklerinden elde edilerek, lezzetli kıvamlarını almaktadır. Türkiye’de yaygın kullanım alanı bulunan ‘’hazır kahve’’ olarak farklı aromalarda, classic ve gold şeklinde paketlenerek satışa sunulmaktadır.

İnstant Kahvenin Hikayesi

İnstant kahve yaygın şekilde kullanılan Amerika’dan masalarımızda yerini almıştır. 1901 yılında Satori Kato adında bir kimyagerin kahveye olan düşkünlüğüyle mucidi olduğu granül ‘’ İnstant’’ kahve, Amerikan fuarında tanıtılmıştır. Daha sonra 1910 yılında kahve pişirme işleminden sonra kahvenin etrafında gördüğü tortuların incelenerek, farklı bir aşamadan geçmesi için çalışmalar başlar. Bu çalışmaları Kimyacı George Constant yapmaktadır. Suyunu yitirmiş kahvenin parçalarının olduğunu keşfederek İnstant kahvenin ortaya çıkmasını sağlar. 1938 yılında dünyanın en ünlü markası bu kahve yolculuğuyla ortaya çıkacaktır.

Nescafe firması tarafından tarifsiz bir yolculukla yüz yıla yakın bir maceranın sonunda granül ve İnstant kahve lezzetini, aromasını ve kolay hazırlanma özelliğini korumaktadır. Dünya üzerinde tüketimi %80 oranında ulaşmış, her evin çaydan sonra vazgeçilmezi olan bir parçası olduğu da istatistik değerlerle ortaya çıkmıştır.

İnstant Kahvenin Özellikleri Nedir?

İnstant kahvenin evde, işte, okulda ve hatta otobüs beklerken bile hızlı bir şekilde hazırlanıp alınabilen tüketim yolculuğu tabi ki de popülerliğini korumasının etkisidir. Sıcak suda daha çabuk çözülebilir olmasıyla birlikte, bardak ve sıcak sudan başka farklı bir materyale ihtiyaç olmadan kullanılabilir.

 • Parçacık ve toz halinde kullanılabilir.
 • Sıcak suda hızlı bir şekilde erir.
 • Bekleme, süzme veya kaynatma işlemlerine gerek yoktur.
 • Tüketicinin ucuz ve pratik olarak kahve tüketimine destek olmaktadır.
 • Raf ömrü uzundur.

İnstant çözülebilir kahveler, filtre kahve ve 3. kuşak kahve türlerine göre yapımı ve tüketimi oldukça kolay kahvelerdir. Bu nedenle düzenli tüketimi olan, toptan alımlarla ünlüdür. Raf ömrünün uzun olması da kullanım amacının kıtalar boyu devam etmesinde etkilidir.

En İyi Marka İnstant Çözülebilir Kahve

En iyi markalarla anılan İnstant çözülebilir kahveler, Türkiye’de de dünyada en popüler isimlerden oluşur. Ancak bu popülerliğin sebebi sadece marka odaklı olmaktan geçer. Çok lezzetli farklı İnstant kahve türlerinin denenmesi, gerçek kahve avcılarının ve tiryakilerinin yeni lezzetlerle tanışmasını sağlayacaktır. Ekonomik ve uygun fiyatlarla hemen alabilirsiniz.

İnstant Kahve Zararlı Mıdır?

Halk arasında çokça zararlı olduğuna inanılsa da İnstant çözülebilir kahveler gerçek bir kaliteyle buluştuğunda hiçbir zararı gözlemlenmemiştir. Tabi bu konu kahve tüketiminin ve kahvenin aşırı kullanılmasındaki zararların dışındadır. İşlem ve paketleme aşamasında zannedildiğinden farklı bir üretimi vardır. İçinde kimyasal madde bulunduğu inanışı pek doğru değildir. Bu markadan markaya değişebilir.

İnstant Çözülebilir Kahve Fiyatları

En uygun kahve fiyatları arasında İnstant kahveler vardır. Tüketimi pratik ve uygun fiyat aralıklarıyla da popülerliğini kaybetmemiştir. Yavaş tüketimi olmayan hızlı kullanım alanlarına sahip olan İnstant çözülebilir kahveler en uygun fiyat aralıklarıyla satın alarak, lezzetli kahve aromalarıyla hemen tanışabilirsiniz.