GenelAnkara Toptan Kahveci

Ankara Toptan Kahveci

Toptan kahveci, kahve tedarik sürecindeki bir aşamadır. Bazı markalar bir toptancıya ihtiyaç duymasa da günümüzde toptan kahveci, kahvelerin çok daha fazla satılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda markaların da işini kolaylaştırmaktadır. Toptan kahveci genel olarak 3.nesil kahve dükkanlarında yer alan kahveleri satmaktadır ve aynı zamanda kahve yapım malzemelerini de bulabilmek mümkündür.

 

Kahve Nedir?

Kahve yüzyıllardır var olan bir çekirdekten üretilmektedir. Bu çekirdeğin günümüzdeki hali gibi üretilmesi ise 18.yüzyıl ve sonrasında gerçekleşmiştir. Bunun temelinde coğrafi keşifler etkili iken sömürge süreci dikkatle izlenmelidir. Yüzyıllardır hali hazırda var olan kahve çekirdeği, Avrupalı tüccarlar tarafından keşfedilmiş ve günümüzdeki haline getirilmiştir. Bu yeni kahve makinelerinin de doğmasına sebep olmuştur.

Kahve, coffee ağacı olarak bilinen bir ağaç türünün meyvesinin çekirdeğidir. Türk kahvesi bu süreçteki ilk kahve olsa da aslında uzun yıllardır bölgesel olarak kahve tüketimi bulunmaktadır. Yeni nesil kahve ise özellikle 20.yüzyıldan sonra kendisini net bir biçimde göstermiştir. Dünyadaki tedarik zincirinin hem artması hem de hızlanması ile kahve dünyanın her yerine ulaşabilmiştir.

 

Toptan Kahveci Nedir?

Toptan kahveci aslında her toptancının yaptığı işi yapmaktadır. Kahveleri markalardan satın alır ve bunların tedarikini toptan olacak biçimde sağlar. Tek bir markanın tedarikini yapabileceği gibi birden fazla markanın da tedarikini yapabilmeniz mümkündür. Markalar ile anlaştıktan sonra kahve dükkanları ile de anlaşarak satış işlemlerini gerçekleştirebilir ve kendiniz için düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Toptan kahveciler günümüzde internet üzerinden bireysel satış işlemini gerçekleştirerek toptan kahveci olarak ek bir gelir elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak toptan kahveci olma sürecini daha ayrıntılı bir biçimde incelemek gerekmektedir.

 

Toptan Kahveci Nasıl Olunur?

Toptan kahveci olabilmek için iletişim kurması gereken toptancıdır. Toptancı, toptan satışını yapmak istediği kahve markaları ile iletişime geçer ve belirli süreçlerde anlaşıldıktan sonra bir anlaşma imzalanır ve tedarik süreci sağlanır. İsterseniz ön ödeme yaparak sonraki geliri elde edebilirsiniz veya satışa göre belli bir oranda ödeme yapabilirsiniz. Bu iki tarafın ortak görüşü olarak belirlenmektedir. Aynı zamanda toptan kahveci olduktan sonra toptan kahve satışları için 3.nesil kahve dükkanları ile de iletişime geçmeniz gerekmektedir. Onlar sizi değil, siz onları bulmalısınız. Elbette bu ilk aşama için geçerlidir ardından ününüz yayılacaktır. Kahve dükkanları ile anlaşarak onlara toptan kahve satışı yapabilirsiniz. Bu da düzenli bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Toptan Kahve Satışı Nerelerde Yapılır?

Toptan kahve satışı için bir iş yeri açabileceğiniz gibi sadece bir depo da edinebilirsiniz. Ancak isterseniz tüm bunlar dışında internet üzerinden satış da gerçekleştirebilirsiniz. Son yıllarda artan internet ticareti sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. 3.nesil kahvecilerin de arttığı bu dönemde insanlar bu kahveleri evde elde edebilmek adına hem makineleri hem de kahveleri internet üzerinden alarak uygun fiyata almayı tercih etmektedir. Desotti Kahve ile iletişime geçerek sizin için en iyi kahve ürünlerini bulabilirsiniz.

 

Toptan Kahveci Üzerinden Tek Kahve Alınabilir Mi?

Son yıllarda yapılan ve özellikle toptancılar için yeni bir gelir kapısı elde edilmesini sağlayan yöntemlerden biri internet üzerinden toptan alınan kahveleri bireysel olarak satmaktır. Son yıllarda artan internet satışından faydalanarak isterseniz kendi siteniz üzerinden, isterseniz de alışveriş uygulamaları üzerinden toptan kahveci olarak kahvelerinizi uygun fiyata satabilirsiniz. Bu hem alımı hızlandıracak hem de sizler için toptan satış dışında ek bir gelir olacaktır. Eskiden hangi alanda olursa olsun toptancılar bireysel ürün satmaz iken günümüzde internet üzerinden toptancılardan tek tek ürün alabilmek mümkün hale gelmiştir. Buna toptan kahveci de dahildir.

 

3.Nesil Kahve Dükkanları İçin Toptan Kahvecilerin Önemi

Burada bahsedilmesi gerekilen konulardan biri de 3.nesil kahvecilerin arasında zincir dükkanlara sahip olmayanların kahveyi nasıl tedarik ettiğidir. Zincir 3.nesil kahve dükkanları genel olarak kendi ürünlerini kullanırken butik 3.nesil kahveciler için tedarik süreci önemlidir. Hatta burada iki önemli unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki maliyettir. Diğeri ise kalitedir. Kaliteli bir markayı en uygun fiyattan tedarik edebilmek için toptan kahveci devreye girmektedir. Toptan almak daha ucuz olmakla birlikte aynı zamanda toptan kahveci, kahveleri tek başına verirken bile daha uyguna satmaktadır. Bu sayede 3.nesil butik kahve dükkanları daha kolay kar elde edebilmektedir.